• +90 272 212 15 05


Afyon Hırsız Alarm Sistemleri

Kötü sonuçlar her zaman tamamen yok edilemese de, önlemler alınabilir. Zorlu hayat koşulları dikkatli olmayı ve yüksek güvenlik önlemleri almayı mecburi hale getirmiştir. Alarm sistemleri, konut ve iş yerlerinin güvenliği için adeta zorunlu kılmıştır. Bu sistemler, kişilerin yaşam tarzları doğrultusunda, istekleri dikkate alınarak, belirledikleri alanlara uygun yapıda elektronik cihazların birbirleri ile uyumlu hale getirilmeleri ile oluşur. Her alarm sistemi, kişiye özel projelendirilir. Bu sistemlerin kablolu ya da kablosuz olması, sensörlerin türü, sayısı vb diğer özellikleri maliyeti belirleyecektir. Alınan hizmet ve kullanılan cihazlar doğrultusunda bir fiyat çıkarılacaktır. Bu noktada Afyon alarm fiyatları, farklılık göstermektedir. Güvenliğin önemi düşünüldüğünde, bu maliyetlerde kısıtlamaya gidilmeyip profesyonel destek almanın önemi anlaşılacaktır.

 

Afyon Hırsız Alarm Sistemleri Nasıl Çalışır

Alınan güvenlik önlemleri ne derece sıkı ve zorlu olursa, hırsızları caydırmak veya yakalatmak o kadar kolay olacaktır. Panikleyen hırsız, amacına ulaşamayacaktır. Alarm sistemini oluşturan unsurlar manyetik kontaklar, algılama sensörleri, yüksek sesli sirenler, telefon bağlantıları, ışıklar, kontrol panelleri ve ek özelliklerdir.

Bu sistemlerin çalışma prensibi genel olarak şu şekildedir: Hırsızın giriş yapabileceği alanlara manyetik kontaklar yerleştirilir. Koruma altına alınan alanda olağan dışı bir hareketlilik olduğunda bu algılama sensörleri aracılığıyla fark edilir. Detektörler, kızılötesi, ultrasonik ve mikrodalga ışınları algılayanlar olmak üzere üçe ayrılırlar. Hırsızlık girişimi fark edildiğinde, kişileri veya etrafı uyaran, yardım çağıran yüksek desibelde sirenler, telefon bağlantıları ve ışıklar devreye girerek hırsızın paniklemesine ve başarısız olmasına neden olacaktır. Kontrol panelleri, alarm sistemlerinin beyni gibidir. Algılama sistemlerinin alarmı bildirdiği merkezlerdir. Üzerinde tuş takımları bulunur. Şifreleme işlemleri, yetkili kullanıcıların belirlenmesi ve programlama bu panel üzerinden yapılır. Sisteme katılmak istenen ek cihazlar da, entegre edilebilir. İhtiyaca yönelik, kişi veya kurumlara özel hırsız alarm sistemleri oluşturulur.

Alarm takılan evin her hareketi, ilgili merkezlerce izlenir. İstenmeyen hareketlilik, anında tespit edilir. Kişilerin tercihlerine göre aylık, haftalık ya da günlük raporlamalar yapılır. Bu sistem sayesinde kolluk kuvvetleri otomatik olarak aranarak, olay yerine intikal etmeleri sağlanır. Siz de huzurla günlük hayatınıza devam edebilirsiniz. Ayrıca akıllı telefonlara yüklenen programlarla, alarm sistemleri kolaylıkla yönetilebilir. Böylece nerede olursanız olun, evinizi ya da iş yerinizi rahatlıkla izleyebileceksiniz. Firmamız bu yazılımlar için de size gerekli desteği verecektir. Teknoloji her gün gelişmekte, piyasaya yeni yazılımlar sürülmektedir. Dolayısıyla bu süreçte adaptasyon ve eğitim için uzman desteğine ihtiyaç duyulur. Firmamız satış sonrası teknik destek de vermektedir. Destekpark ile en güncel teknolojiyi yakalayabilirsiniz.

Afyon alarm sistemleri arasında firmamız size yüksek kalitede güvenlik hizmetleri ve çözümler sunmaktadır. DSC marka ürünlerimizle, huzurlu günler geçirmeniz için yanınızdayız. İhtiyaç duyduğunuz alarm sistemleri ile güvenliğinizi sağlamak adına son teknoloji ile yolumuza devam etmekteyiz.

 
Diğer hizmetlerimize de göz atabilirsiniz...

It Altyapı Hizmetleri

It Altyapı Hizmetleri

Bilişim (IT) altyapısı her şirketin belkemiği olduğundan dikkatle planlanması, düzenlenmesi ve korunması; şirketin verimli çalışması için elzemdir.

Fiber Optik Altyapı ve Sonlandırma

Fiber Optik Altyapı ve Sonlandırma

Fiberoptik ya da Optik fiber, kendi boyunca içinden ıșığın yönlendirebildiği plastik veya cam fiberlerden olușmuș bir optik fiberdir.

Pc Bakım ve Onarım

Pc Bakım ve Onarım

Bilgisayar sistemlerinde her türlü donanım, yazılım ve ağ arızalarını tespit ederek onarımlarını yapabilen kişilerin yetiştirildiği bir eğitim programıdır.

Yazılım Satış, Destek ve Eğitimi

Yazılım Satış, Destek ve Eğitimi

Kurumsal yazılımlar, iş süreçlerinin otomasyonunu gerçekleştirmek ve desteklemek için geliştirilen yazılımlardır.

Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri

Afyonkarahisar'da Kamera Güvenlik Sistemi denilince farklı ve sağlam altyapı çözümleri sunan Destekpark Bilişim rakiplerinden birkaç adım önde olmayı başarmıştır.

Yangın İhbar Sistemi

Yangın İhbar Sistemi

Yangın İhbar Sistemleri; Konvansiyonel ve Adresli sistemler olmak üzere ikiye ayrılıyor. Afyon Yangın Alarm sistemleri için size uygun çözümler sunan Destekpark keşif hizmeti sonrasında projenizi hazırlıyor.

Santral Sistemleri

Santral Sistemleri

Afyonkarahisar'da Santral Sistemi denilince farklı ve sağlam altyapı çözümleri sunan Destekpark Bilişim rakiplerinden birkaç adım önde olmayı başarmıştır.

Saha Hizmetleri

Saha Hizmetleri

Destekpark, başta Afyon Merkez ve ilçelerinde olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veren kurumsal firmalarla çözüm ortaklığı hizmeti vermektedir.