• +90 272 212 15 05


Sosyal Medya Yönetimi

Günümüzde sosyal medya yaygın olarak kullanılmakta ve kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu yaygın kullanımla birlikte sosyal medyanın pazarlama ve reklam gücü de kendini göstermeye başlamıştır. Bu durum da sosyal medyanın bazı kitleler için profesyonel bir şekilde kullanılmasını gerektirmektedir. Böylece sosyal medyanın daha etkili ve uzman bir şekilde yönetilmesi adına sosyal medya yönetimi kavramı ön plana çıkmaktadır. Bu kavramın öne çıkmasında sosyal medya ağlarının çeşitlenmesi ve etki güçlerinin giderek artması sebep olmaktadır.


Sosyal Medya Yönetimi Nedir?

Sosyal medya yönetimi, sosyal medyayı kullanan kitlelerin hesaplarını büyüterek ve geliştirerek uzmanlaşmalarına yardımcı olan bir süreçtir. Bu süreç içerisinde hesapların iletişim, içerik ve etkileşim geliştirebilme, riskli durumlarla başa çıkabilme gibi bir dizi konularda yönlendirmeler içerdiği gibi performans analizi ile ilgili raporları da sunarak sosyal medyanın mevcut etkinliğini ortaya çıkarmaktadır. Afyonkarahisar’da sosyal medya yönetimi hizmeti veren firmamız tüm bu detayları gözeterek sosyal medyayı etkili bir pazarlama aracı haline getirerek bu platformlardan müşterilere ulaşmak isteyen markalara veya bireylere yardımcı olmaktadır. Sosyal medya üzerindeki iş potansiyellerinin fazlalığı da düşünüldüğünde sosyal medya yönetiminin de önemli olduğu anlaşılmaktadır. İyi bir sosyal medya yönetimi, bu alana bağlı platformların büyümesi ve geniş kitlelere hitap edebilmesi açısından büyük bir yarar sağlamaktadır.


Sosyal Medya Yönetimi Neler İçerir?

Sosyal medya yönetimi içerdiği yönlendirmeler için birtakım araçlara ihtiyaç duymaktadır. Popüler olanları yakalama ve trendleri takip etme, hitap edilecek kitleyi belirleme, rakip markaları analiz etme, içerikleri belirleme ve reklamların kullanılması bu araçlar arasında sayılabilir. Tüm bunlardan önce sosyal medya yönetimi için öncelikle doğru bir sosyal medya ağı seçilmelidir. Bu durum biraz da hitap edilecek kitlenin de belirlenmesine bağlıdır. Böylece hem doğru bir sosyal medya kullanımı hem de sosyal medya ağının seçimi için hedef kitlenin belirlenmesi diğer kriterlerden daha önemlidir. Çünkü doğru bir hedef kitle, diğer araçların kullanımını da kolaylaştırarak kaliteli bir sosyal medya yönetiminin stratejisini oluşturacaktır. Hedef kitlenin oluşturulması için de yaş ve cinsiyet gibi demografik özelliklerin ortaya çıkarılması ve bunların çoğunluklarının saptanması önem arz etmektedir. Sosyal medya yönetimi için hedef kitlenin belirlenmesi doğru içeriklerin belirlenmesi noktasında önemlidir. Firmamız en doğru hedef kitleye ulaşmak için analizlerini titizlikle yapmaktadır.


İçeriklerin ne sıklıkla paylaşıldığı ve sosyal medyanın sunduğu farklı paylaşım imkanlarının ne derecede etkin kullanıldığı da önemli olan diğer bir etkendir. Bu imkanlar tercih edilen sosyal medya ağlarına göre farklılık göstermektedir. Eğer hedef kitleye sunulan içeriklerin doğru tercih edilmesi ve etkin bir şekilde paylaşılması gerçekleşirse bu durum hedef kitlenin büyümesine de yol açacaktır. Diğer taraftan içerikler de reklamları belirlemekte ve pazarlama stratejisini geliştirmektedir. Reklamlara kadar olan süreç içerisinde de trend takipleri ve rakip markaların analizi de yapılmaktadır. Sağlanan bu kriterler de istikrarlı bir şekilde kontrolün gerçekleşmesini beraberinde getirmektedir. Özetle, sosyal medyanın kaliteli bir şekilde yönetilmesi, hedef kitlenin belirlenmesinden başlayarak diğer kriterlerin sağlanmasını gerektirmektedir. Bu şekilde sosyal medyanın denetimi de sağlıklı bir şekilde yürütülebilmektedir.


Tüm bunlar sağlanırken görsel olarak yardımcı olacak bir grafik analizi de sosyal medya yönetimi sürecinin nasıl ilerlediği konusunda bilgilendirici olacaktır. Sosyal medya yönetimi hizmeti veren ekibimiz içerikler, takipçiler, iletişim sıklığı gibi konularda grafikler oluşturarak eksiklerin veya hataların görünmesine yol açarak sosyal medyanın sağlıklı yönetilebilmesini sağlamaktadır. Hedef kitlenin demografik özelliklerine bağlı bir şekilde müşteri analizi yaparak veriler sunan grafikler, sosyal medya yönetiminin etkili maddi araçlarından birisidir. Fakat bu durum tercih edilecek sosyal medya ağlarının ve bu ağlara bağlı hedef kitlelere göre farklılık göstermektedir. Örneğin, hedef kitlenin Instagram üzerinden öğrenilebilecek ilgi alanları, Twitter üzerinden öğrenilebilecek ilgi alanlarından daha farklıdır. Bu durum da içeriklerin her platformda daha farklı dizayn edilebileceği anlayışını ortaya çıkarmaktadır. Böylece sosyal medya yönetimi grafiklerle sunulan verilere göre çeşitli kriterlerin oluşmasını da içermektedir. Bu konuda yardımcı olacak analiz uygulamaları mevcuttur. Bu uygulamalar hangi konularda doğru yolda ilerlendiğinin hangi konularda yanlış stratejilerin izlendiğinin öğrenilebilmesi açısından kullanılmaktadır. Bu durum da uzun dönemde önlenebilecek engelleri kestirebilmeyi, yapılmaması gerekenler konusunda nelere dikkat edilmesi gerektiği konusunda yardımcı olmaktadır.


Sosyal medya yönetimi için ihtiyaç duyulan birtakım araçların birbirleriyle ilişkili bir şekilde bir dizi süreci içerdiği görülmektedir. Bu sürecin sağlanması ve ne şekilde ilerlediğine yönelik çeşitli analizlerle raporların elde edilmesi sosyal medya yönetimini oluşturmaktadır. Doğru analizleri doğru zamanda yapan ekibimiz sayesinde işletmenizi ve bireysel sayfanızı sosyal medyada etkin kılıyor ve takipçi sayınızı kalıcı şekilde arttırıyoruz.


Sosyal Medya Yönetiminin Önemli Noktaları

Sosyal medya ağları üzerinden sağlanan ve çeşitli analiz uygulamaları ile etkili bir sosyal medya yönetimi yapmak için bazı durumlara dikkat etmek çok önemlidir. Bunlardan bir tanesi kullanılan sosyal medya ağlarında aktif olmaktır. Aktif olunan süre boyunca sosyal medya yönetimi adına vurgulanan araçlardan alınan verim daha da artacaktır. Bu durum aynı zamanda trendlerin takip edilmesini de kolaylaştıracak ve içeriklerin paylaşılmasında güncel olmayı da sağlayacaktır. Bu da dolaylı olarak hedef kitlenin memnuniyetini arttırmakta ve hedef kitlenin sayısını çoğaltmakta yararlı olacaktır.


Aktifliğin bir sonucu olarak görülebilen bir konu ise sosyal medyanın kullanımında hızlılıktır. Özellikle markaların, takipçilerinin geri dönüşleri ve talepleri karşısında yanıt verebilmesi, bu yanıtların geri dönüşlerinin daha hızlı ve etkili olması sosyal medya açısından önemli bir noktayı oluşturur. Aynı zamanda risklerle karşılaşmak ve onları erken fark ederek önleyebilmeyi de kolaylaştırmaktadır. Diğer taraftan sosyal medyanın aktif kullanımıyla rakip markaların analizlerinin yapılması ve takibi de daha etkili olacaktır. Bu durum da markaların takipçilerini rakip markalara kıyasla arttırabilmelerine yol açabilmektedir.


Firmamızın hedefleri arasında güncel olanı yakalamak kadar güncel etkileşimlerin sağlanması vardır. İçeriklerin her zaman güncelliğini koruması gerekmektedir. Buna uygun olarak içeriklerin planlanması yapılmalıdır. Özellikle sosyal medyanın pazarlama aracı olarak kullanılması durumunda güncelliğin yakalanması olumlu bir ivme kazandıracaktır. Aynı zamanda sosyal medya yönetimi için içerik planlaması yaparken hedef kitle ile kurulan ilişki ve etkileşimlerin sık olmasına da dikkat edilmelidir. Güncelliğin takip edilmesine dolaylı olarak bağlı olan diğer bir konu ise reklamlardır. Özellikle hedef kitle üzerinde etki gücü yüksek olan sosyal medya kullanıcıları ile ilişkilerin kurulması, markaların sosyal medya üzerinden reklamlarının oluşmasında yardımcı olmaktadır. Böylece pazarlama amacıyla yeni müşteriler edinmek isteyen markaların sosyal medya yönetimiyle satışlarını arttırabilmeleri mümkündür.


Aktif olmak, geri dönüşler yapmak, trendleri yakalamak, içeriklerin güncel, etkili ve sık olmasını sağlamak sosyal medya yönetimi için önem oluşturan noktalar olsa da her birini hayata geçirmek zor olabilir. Fakat tüm bunların kolayca sağlanabilmesi için sosyal medya ağlarının tek bir platform üzerinden kullanılmasını sağlayan uygulamaların tercih edilmesi bu süreci basit hale getirecektir. Böylece kolay ve hızlı bir şekilde platformlar üzerinden sosyal medya yönetimi yapılabilmektedir.


Tüm bu süreçleri doğru ve eksiksiz bir şekilde gerçekleştiren ekibimiz sosyal medya hesaplarınızı kaliteli bir şekilde yönetmektedir. Hedef kitleyle kurulacak iletişimin samimiyeti ve özgün bir sosyal medya dili de sosyal medya yönetiminin dışında fakat tüm bu süreci etkileyecek yan faktör olarak değerlendirilebilir. Kullanılan sosyal medya ağlarının ilgi çekmesi ve takipçiler bazında imaj yaratılması sosyal medya yönetimi içerisinde belirli süreçlerin oluşmasına, bu süreçlerin iyi değerlendirilmesine, etkin ve etkili olunmasına bağlı olarak gerçekleşmektedir. Bu durum, hem bireysel sosyal medya hesabına bağlı kullanıcılar hem de markalar için de geçerlidir. Sosyal medya da görünür olmak, firma ya da bireysel olarak sosyal medya yönetimi hizmeti almak için iletişim kanallarımız üzerinden bizlere ulaşabilirsiniz.
Diğer AR-GE hizmetlerimize de göz atabilirsiniz...

Web Tasarım

Web Tasarım & Yazılım

Web tasarım, firmaların ya da şirketlerin, hizmet ve ürünlerini tanıtmak amacı ile kullandıkları en iyi reklam çeşitlerinden biridir. Web sitelerinin içeriği, çalışma şekli ve görüntüsü web tasarım sayesinde gerçekleştirilmektedir.

Mobil Uygulama

Mobil Uygulama

Son zamanların en çok kullanılan platformlarından biri de mobil uygulamalardır. Müşteriler ile firma arasında doğal, samimi ve rahat bir iletişim sağlar.

E-Ticaret

E-Ticaret

Günümüzde internet aracılığı ile para kazanmanın yollarından biri olan E-Ticaret, farklı bir çok sektördeki ürünlerin sanal bir ortamda online olarak alınıp satılmasını sağlayan bir platformdur.

Logo Çizimi & Tasarımı

Logo Çizimi & Tasarımı

Logo çizimi, kurumsal işletmeler, dünyaca ünlü şirketler, büyük ya da küçük tüm firmalar, ünlü markalar tarafından kullanımlarıyla iş dünyasında büyük önem arz etmektedir.

Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlik, bir kurumun, işletmenin veya kuruluşun nasıl bir imajının olduğunu anlamamızı sağlayan tanıtım amaçlı kullanılan görsel, metinsel ve işitsel öğelerle oluşturulan göstergelerdir.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO (Search Engine Optimization), web sitelerinin, çeşitli yöntemler kullanarak, arama motorları tarafından kolayca bulunmasına yardımcı bir araçtır.Sosyal Medya Danışmanlığı

Günümüzün gelişen dünyasında Sosyal Medya kullanımı giderek daha fazla yaygınlaşmaktadır. Hem iş hem özel hayatımızda her yaş grubundan takipçisi ve katılımcısı olan Sosyal Medya Platformu önemini hiçbir zaman kaybetmeyecek bir cazibe merkezi olmaya devam etmektedir. Hayatımızda bu kadar önemli olan Sosyal Medya kullanımı elbette iş dünyasında şirketler ve kurumlarımız için ve sosyal medya danışmanlığına ihtiyacı olan bireysel hesaplar için olmazsa olmazlardandır.


En ufak ölçekli işletmelerden en büyüklerine kadar işletmelerin temel amacı pazar payını arttırarak daha geniş kitlelere ürününü ve hizmetini ulaştırmaktır. Bunun içinde Sosyal Medya üzerinden pazarlama faaliyetleri iş dünyasında her geçen gün payını ve önemini arttırmaktadır. Konu bu kadar önemli iken firmamızın da temel amacı her işletmenin amacına uygun etkin bir Sosyal Medya Danışmanlığı hizmeti vermektir.


Sosyal Medya Danışmanı Ne İş Yapar ?

Temel olarak Sosyal Medya Danışmalarının en temel amacı işletmeler için işletmenin yapısına uygun ve kendi yapılarına özgün bir sosyal medya platformu oluşturarak pazar payını arttırmak ve daha fazla kitlelere ulaşmak için gerekli pazarlama faaliyetlerini yürütmektir. Aslında Sosyal Medya Danışmalığı şirketiniz bünyesinde çalışan bir pazarlama departmanı olarak düşünmeniz en doğru yaklaşımdır.


Sosyal Medya Danışmanlığı'nın İşletmenize Sağlayacağı Katkılar Nelerdir?


Sosyal Medya Danışmanlığı Tüm Bunları Nasıl Yapar ?

Sosyal Medya Platformu Tasarımı : Uzman ekibimizle işletmenize en uygun web tasarımı yapılarak doğru kitlelere ulaşımınız sağlanır. İçerik tasarımı yapılırken öncelikle işletmeniz uzman kadromuz tarafından analiz edilmektedir. Veriler toplandıktan sonra en doğru ve etkili platform oluşturulmaktadır. İşletmeniz için tasarlanan reklamlar ile saat sınırlaması olmadan pazara hızlı bir şekilde ulaşımınız hedeflenmektedir. Bunu yaparken işletme giderlerini de minimize etmek amaçlanmaktadır. İşletmenize ait kampanyaların ve satış süreçlerinin yürütülmesinde etkili reklam tasarımları hazırlanır. Fayda maliyet olarak düşünürsek Sosyal Medya Danışmalığı için katlanacağınız maliyet toplam getiri düşünüldüğünde maksimum verimlilik esasına dayalıdır.


Google Seo : Arama motorlarında işletmenizin sayfasının üste çıkması , göz önünde olmasını hedefleyerek takipçi sayısının arttırılması hedeflenmektedir. Bunun için firmamız bünyesinde çalışan uzman Sosyal Medya Danışmanları size en uygun içerikleri hazırlamaktadırlar. Firmanızın bulunduğu sektör , ürettiği veya sattığı ürünler , hedef kitle kısacası işletmeniz bütünü ile analiz edilerek hedef kitlenin size ulaşmasını sağlayacak içerik ,anahtar kelimeler belirlenmektedir. Bu konu doğru takipçi sayısını arttırmanın en kritik belirleyicilerinden biridir. Bunun dışında diğer sitelere verilen yönlendirmeler ve reklamlar ile sitenize takipçi çekmek amaçlanmaktadır. Tüketicinin arama motorlarından yaptığı arama esnasında firmanızın reklamının ekrana gelmesini sağlamaktadır. Satışa giden yolda kullanılan en etkili yollardan bir tanesidir. Doğru kurgulanan bir platform ile nihai tüketiciye ulaşmak ve süreklilik sağlamak hiç de zor bir hedef değildir.


E-Ticaret Platformu : Dijital çağda internet alışverişi piyasanın dinamiğini belirlemekte ve her geçen gün internet alışverişinin satışlar içinde ki payı artmaktadır. Bu nedenle doğru kurgulanmış bir sosyal medya platformunda yapılan E -Ticaret son derece önemlidir. İşletmenizin Sosyal Medya Hesabının ne derece aktif ve uygun olduğu aynı zamanda E-Ticaret uygulamanızın da işlerliğini arttıracak en önemli faktörlerden bir tanesidir. Firmamızdan alacağınız Sosyal Medya Danışmanlığı sayesinde hedef kitlenizin rahat ulaşım sağlayacağı ve internet üzerinden satışlarınızı arttırabileceğiniz bir platform yaratıyoruz. Verimliliği yüksek bir E-Ticaret uygulaması için gelişmiş internet pazarlama teknikleri , güçlü SEO uygulaması , etkileyici görsel altyapı ,anlaşılır ve kullanışlı bir platform tasarlıyoruz. Ayrıca Sosyal Medya Danışmanlığı hizmetimizde yazılım güvenliği konusunda da tam destek vermekteyiz. E-Ticaret platformları için güvenilir ödeme sistemleri kurgulanması çok önemlidir. Özellikle Global pazarlarda iş yapan işletmeler için nihai tüketicinin tercih ettiği ödeme sistemlerini kuran firmalar satış anında tercih sebebi olmaktadır. Elbette aynı olgu yurt içi piyasada da geçerlidir. İşyerinizin faaliyet konusuna göre E-Ticaret platformunu pazaryerlerine entegre ediyoruz. Pazaryeri(marketplace ) bilindiği üzere çoklu satıcı olan alışveriş merkezi mantığında ki internet satış platformlarıdır. Buralarda online mağaza açmak marka bilinirliği , hedef kitle sayısının arttırılması nihai olarak da satışların desteklenmesi konusunda çok kritik öneme sahip olabilmektedir. Pazaryerlerine girebilmek için bir takım şartlar bulunmaktadır. Sosyal Medya Danışmalığı sayesinde tüm bu süreçleri zahmetsiz bir şekilde tamamlamanız sağlanmaktadır.


Web Hosting : Web Hosting hizmeti ile Web sunucularında alan kiralamayı ,web sitelerinde sizin için depolama garantisi, görüntüleme hizmetini sizin yerinize biz yapmaktayız. Bu sayede web siteniz düzgün şekilde işleyecek ,bilgileriniz güvenilir bir şekilde depolanacak ve web siteniz internette yayınlanmış olacaktır.


Şahıslar İçin Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal Medya kişilerinde kendilerini online platformda tanımladığı bir mecradır. Bu nedenle sadece işletmeler için değil bireysel hesaplar için de Sosyal Medya Danışmalığı hizmeti verilmektedir. Şahıs hesaplarında yapılan paylaşımların en doğru kitlelere en etkili bir şekilde verilmesini sağlamak kişinin tanınırlığını , düşence tarzını ve kendisini ortaya koyduğu için yapılan paylaşımların her kesim tarafından doğru bir şekilde anlamasına olanak sağlaması son derece önemlidir. Alanında uzman kadromuzla doğru ve etkili mesajlar verebilmek , gelen iletileri olumsuz dönüş olanağı tanımadan cevaplayabilmek , takipçi sayısını arttırmak, takipçilerle etkileşimi arttırmak için buradayız. Sosyal Medya Danışmanlığı bu konuda belli bir bilgi birikimi ve deneyim sahibi uzmanlar tarafından yapıldığından kişinin kendi takibi bu konuda çoğu zaman yeterli olmayacaktır. Siz de Sosyal Medya Hesaplarınızı uzman ellerde takibini yaptırmak etkili ve daha fazla kitlelere ulaşmak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

It Altyapı Hizmetleri

It Altyapı Hizmetleri

Bilişim (IT) altyapısı her şirketin belkemiği olduğundan dikkatle planlanması, düzenlenmesi ve korunması; şirketin verimli çalışması için elzemdir.

Fiber Optik Altyapı ve Sonlandırma

Fiber Optik Altyapı ve Sonlandırma

Fiberoptik ya da Optik fiber, kendi boyunca içinden ıșığın yönlendirebildiği plastik veya cam fiberlerden olușmuș bir optik fiberdir.

Pc Bakım ve Onarım

Pc Bakım ve Onarım

Bilgisayar sistemlerinde her türlü donanım, yazılım ve ağ arızalarını tespit ederek onarımlarını yapabilen kişilerin yetiştirildiği bir eğitim programıdır.

Yazılım Satış, Destek ve Eğitimi

Yazılım Satış, Destek ve Eğitimi

Kurumsal yazılımlar, iş süreçlerinin otomasyonunu gerçekleştirmek ve desteklemek için geliştirilen yazılımlardır.

Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri

Afyonkarahisar'da Kamera Güvenlik Sistemi denilince farklı ve sağlam altyapı çözümleri sunan Destekpark Bilişim rakiplerinden birkaç adım önde olmayı başarmıştır.

Hırsız Alarm Sistemi

Hırsız Alarm Sistemi

Afyonkarahisar Hırsız Alarm Sistemleri denilince akla gelen isimler arasında olmaktan mutluyuz.

Yangın İhbar Sistemi

Yangın İhbar Sistemi

Yangın İhbar Sistemleri; Konvansiyonel ve Adresli sistemler olmak üzere ikiye ayrılıyor. Afyon Yangın Alarm sistemleri için size uygun çözümler sunan Destekpark keşif hizmeti sonrasında projenizi hazırlıyor.

Santral Sistemleri

Santral Sistemleri

Afyonkarahisar'da Santral Sistemi denilince farklı ve sağlam altyapı çözümleri sunan Destekpark Bilişim rakiplerinden birkaç adım önde olmayı başarmıştır.

Saha Hizmetleri

Saha Hizmetleri

Destekpark, başta Afyon Merkez ve ilçelerinde olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veren kurumsal firmalarla çözüm ortaklığı hizmeti vermektedir.

Yeni Nesil Yazar Kasa

Yeni Nesil Yazar Kasa

Afyonkarahisar'da 2015 Yılında İngenico ile yapılan bayilik sözleşmesi ile Destekpark Bilişim Afyon Yazar Kasa Denilince İngenico İle Kaliteyi Sizlere Sunuyor.

Personel Devam Takip Sistemleri (Pdks)

Personel Devam Takip Sistemleri (Pdks)

Personelin işe giriş çıkış zamanlarının kayıt altına alınması ve bu kayıtlara dayanılarak personelin devam durumu sisteme aktarılmasını sağlayan sistemler.

Barkod Otomasyonu

Barkod Otomasyonu

Destekpark Afyonkarahisar'da Market, Mağaza ve Perakende Barkod Sistemleri ile Tüm Sektörün Nabzını Tutuyor.

Güç Kaynağı (UPS)

Güç Kaynağı (UPS)

Afyon'da Destekpark olarak Güç Kaynağı (UPS) bakım tamir ve satışını gerçekleştiriyoruz. Yerinde keşiften akü değişimine kadar UPS konusunda çözümler sunuyoruz.