• +90 272 212 15 05


Mobil Uygulama

Son zamanların en çok kullanılan platformlarından biri de mobil uygulamalardır. Müşteriler ile firma arasında doğal, samimi ve rahat bir iletişim sağlar. Web sayfasına göre daha kullanışlı ve ulaşılabilirliği yüksektir. İnsanlar birçok alanda hızlı ve rahat olanaklar talep ediyor. Bu talepleri karşılamak için isabetli bir seçim olarak mobil uygulamaları tavsiye edebiliriz.


Mobil uygulama, firmanın amacı ve istekleri doğrultusunda düzenlenip dizayn edilebilir. Afyonkarahisar'daki firmamız bu konuda alanında uzman çalışanları ile sizlere yardımcı olmaktadır. Mobil kullanıcıların faaliyetleri incelendiğinde beş insandan iki veya üçü uygulamaları tercih etmektedir. Mobil uygulamaların işlevselliğine bakıldığında amacına yüzde doksan düzeylerine ulaşmaktadır.


Firmalar, kurumlar, şirketler veya kişiler uygulama kullanmanın daha çok işe katkı sağladığını uygulamalarını kullanıcılarına sunarak görmüşlerdir. Teknoloji ve hayat şartları değiştikçe pazarlama ve sunma imkanları da değişmektedir. Yakın zamanlarda, web sayfalarına talep daha fazlaydı. Çünkü kitleye ulaşma aracı olarak en işlevsel platformdu. Web sayfaları hala aktif kullanılıyor ama son zamanlarda rahatlığı ile yanına mobil uygulamayı dahil ediyor. Büyük şirketlerin mobil uygulama tercih ediyor olması kullanışlı ve hedef kitleye ulaşabiliyor olduğunu bir kez daha göstermektedir.


Bilgisayar gibi büyük cihazlar her zaman istenilen yerlere götürülemez. Zira yorucu ve zorlayıcı olabilir. Bu nedenle mobil uygulamaların geliştirilmesi daha da önem kazanmıştır. Bilgisayar taşımaya ya da dış mekana gitmeye gerek kalmadan mobil hizmetleri kullanma imkanı sunulmuştur.


Mobil uygulama kullanan sektörlerin başında bankacılık ve finans kurumları yer alıyor. Daha sonra e-ticaret ile güvenli alışveriş, müşterilerin en çok tercihleri arasına giriyor. Eğitim, havayolu, nakliye gibi birçok sektörde de mobil uygulamaya önem veriliyor ve kurumlar, şirketler tarafından tercih ediliyor.


Mobil uygulamalar kullanıcılara çok yakın iken bu durumu değerlendirmemek firmanız, şirketiniz veya kurumunuz için büyük bir kayıp olacaktır. Güncel uygulamaları, indirimleri, kampanyaları duyurmak için para harcamaya gerek kalmadan bir bildirim ile kullanıcıların telefonundan ulaştırabilirsiniz. Marka bilinirliğini de arttırmış olursunuz. Yapılan araştırmalar gösteriyor ki mobil cihazlara bağımlılık her geçen gün artmaktadır. Uygulamalar, mobil cihazlara bağımlılıktan faydalanıp bu durumu fırsata çevirerek adınızı daha fazla insana ulaştırmak için imkân tanır. Bir dükkân, bir şehir, bir ülke değil dünyaya ulaşmanız da mobil uygulama ile mümkün olacaktır.
Mobil Uygulama Neden Önemlidir?

Müşteri Memnuniyeti

Müşteriler her zaman ulaşılabilir olan firmaları seçer. Ortada bir sorun, merak edilen bir durum ya da açıklanması gereken bir olay var ise yetkili kişiye rahatlıkla ulaşabilmeleri en önemli durumdur. Mobil uygulama sayesinde her an müşteri durumunu izah edebilir, merak ettiği bir konuda sizden destek alabilir. Bu sizin samimiyetinizi ve işinize ne kadar değer verdiğinizi müşteriye gösterecektir. Reklam yapmanıza dahi gerek kalmayabilir. Memnun edilen her müşteri sizin reklamını ister istemez yapacaktır. Ayrıca firmalar anında aldıkları geri bildirimler ile birçok işe anında müdahale edebilecek, işin geliştirmesine olanak tanıyacaktır.


Bir Tuş Kadar Yakın

Bir insan günde ortalama iki üç saat telefon ile uğraşmaktadır. Bu durumda, doğru ve amaca uygun hazırlanan bir mobil uygulama ile oturdukları yerden insanlara ulaşma fırsatınız daha fazla olacaktır. Marketlerde, bankalarda, hastanelerde sıra beklemek belki de mazide kalmak üzeredir. İstediği her şeyi rahatlıkla sanal marketten sipariş verebilen, bankalarda sıra beklemeden işlemlerini tek tuş ile yapabilen, hastanede muayene sırasına girmeyerek önceden alınmış randevu ile zamanında gidebilen her insan, öncelikle mobil uygulama kullanabilme imkanı sağlayan firmaları, şirketleri, kurumları ya da kişileri seçeceklerdir.


Her Daim Rahatlık

Mobil uygulamaların başka bir avantajı, her an her yerde kullanılabiliyor olmasıdır. Mağazaya veya bir dış ortama dahil olmadan ürünlerde bir çok seçeneği inceleyip karşılaştırarak rahatlıkla alabilecektir. Yoğun tempoda çalışan kişilerin birinci tercihi olacaktır. Aynı anda birkaç işi halledebiliyor olmak en çok istenilen durumlardan biridir. Adınızı, müşterilerin evlerine konuk ediyor olmak markanızı daha çok duyuracak ve sağlamlaştıracaktır. Mobil uygulama ile onlardan biri olduğunuzu markanıza katkı sağlayacaktır.


İleriye Dönük Bir Yatırım

Her firmanın, kurumun genel olarak bir web sayfası vardır. Artık fark oluşturacak etmen, mobil uygulamanın var olmasıdır. Müşteriler web sayfasına ya da yapmak istedikleri işlemlere, tarayıcılar üzerinden bir kaç adımda girebilecektir. Mobil uygulama da ise amaca uygun bir ortamda tek tuş ile sizi hedefinize ulaştırma imkanı sağlamış olacaktır. O yüzden rakiplerinize bir fark daha atmak için mobil uygulamanızı geliştirmeye hemen başlamalısınız. Başlangıçta biraz sermaye ayırmanız gerekecek olsa da ileriye dönük ve asla pişman olmayacağınız, avantajlı ve kullanışlı bir yatırım olacaktır.


Daha Fazla İnsana Ulaşma

Bir işletmeniz var ise en fazla bulunduğunuz ilçe veya şehre adınızı duyurabilirsiniz. Biraz daha büyük düşünülür ise başka şehirlere de çabalayarak ulaşabilirsiniz. Bunu yaparken harcama yapmak zorunda kalacak, manen de yorulmuş olacaksınız. Küçük bir bütçe ile markanızın mobil uygulamasını geliştirerek bu yüklerden ve giderlerden rahatlıkla kurtulabilirsiniz. Mobil uygulama ile markanıza sınırlar çizmekten de kurtulmuş olacaksınız. Sadece ilçenize, şehrinize hatta ülkenize ulaşmayacak aynı zamanda dünyanın her köşesinden insanlara sizi tanımaları için fırsat vermiş olacaksınız.


Marka Bilinci Oluşturma

Firmanıza ait bir uygulamanın olması marka bilincini daha fazla oluşturacaktır. Ulaşabildiğiniz her yer markanız için önemlidir. Mobil uygulama, kurumsal özellikleriniz ve amaçlarınıza göre geliştirilebilir. Marka bilinirliğini arttırmanın en çok kullanılan yollarından biridir. Müşterilerin uygulamayı telefonlarına yüklemesi ile kalıcı ve prestijli bir tanıtım yapmış olacaksınız.


Zaman Kazanımı

Zamanın hızla ilerlediği bir dünyada doğru planlama önemlidir. Günlük tempomuzda birçok hizmeti telefon ile yapabiliyor olmak büyük bir zaman kazandırmış olacaktır. Bilgisayarları her zaman yanınızda taşıma gücüne sahip olamayabilirsiniz. Bu neden ile işlerinizi mobil cihazlarınız ile yapabiliyor olmak önemlidir. Ulaşım ile vakit harcamaya gerek kalmıyor, mobil uygulama ile işlerinizi kısa sürede ve güvenle tamamlayabiliyorsunuz. Sağlanan hızlı hizmet ve esneklik, müşteriler tarafından çok fazla tercih edilmesini sağlayacaktır.


Geri Bildirim İmkanı

Yapılan işlerin daha da geliştirilmesi için müşteri görüşleri önemlidir. Firmalar, şirketler, kurumlar mobil uygulamadaki geri bildirim ve değerlendirme sistemleri ile kullanıcının ürün veya hizmet ile ilgili düşüncelerini anında öğrenebiliyor. Müşteriye sunulan hizmetin birçok açıdan geliştirilmesi bu geri bildirimler ile daha sağlıklı ve hızlı bir şekilde yapılabilmektedir.


Markanız İçin Kaliteli Mobil Uygulama Nasıl Geliştirebilirsiniz?

Öncelikle uygulamada hedeflediğiniz amacı belirlemelisiniz. Müşteriye bir tuş kadar yakın hangi imkanları sağlamak istediğine doğru ve net bir şekilde karar vermelisiniz. Tabii bir diğer önemli nokta doğru yazılım firması seçmek olacaktır. Burada Afyonkarahisar'daki firmamız devreye giriyor ve sizlerin amaçları doğrultusunda hayal ettiğiniz ara yüz ile uygulamanızı geliştiriyoruz. Uygulamanın hatalardan temizlenmiş olması firmaların, kurumların müşteriler ile bağlantısını olumsuz etkilememiş olacaktır. Amacınızı belirlediyseniz Afyonkarahisar'daki firmamız sizler için en yenilikçi ve işlevsel mobil uygulamanızı yapacaktır.


Telefonlar da bilgisayarlar gibi farklı işletim sistemlerine sahip olabiliyorlar. Afyonkarahisar'daki firmamızın geliştirdiği uygulamalar farklı işletim sistemlerine göre geliştirilmektedir. Her telefonda rahatlıkla kullanabilirsiniz. Markanızı yansıtacak bir mobil uygulama için her detaya önem verilmektedir.

Diğer AR-GE hizmetlerimize de göz atabilirsiniz...

Web Tasarım

Web Tasarım & Yazılım

Web tasarım, firmaların ya da şirketlerin, hizmet ve ürünlerini tanıtmak amacı ile kullandıkları en iyi reklam çeşitlerinden biridir. Web sitelerinin içeriği, çalışma şekli ve görüntüsü web tasarım sayesinde gerçekleştirilmektedir.

E-Ticaret

E-Ticaret

Günümüzde internet aracılığı ile para kazanmanın yollarından biri olan E-Ticaret, farklı bir çok sektördeki ürünlerin sanal bir ortamda online olarak alınıp satılmasını sağlayan bir platformdur.

Logo Çizimi & Tasarımı

Logo Çizimi & Tasarımı

Logo çizimi, kurumsal işletmeler, dünyaca ünlü şirketler, büyük ya da küçük tüm firmalar, ünlü markalar tarafından kullanımlarıyla iş dünyasında büyük önem arz etmektedir.

Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal Kimlik Çalışması

Kurumsal kimlik, bir kurumun, işletmenin veya kuruluşun nasıl bir imajının olduğunu anlamamızı sağlayan tanıtım amaçlı kullanılan görsel, metinsel ve işitsel öğelerle oluşturulan göstergelerdir.

Sosyal Medya Yönetimi & Danışmanlığı

Sosyal Medya Yönetimi & Danışmanlığı

Günümüzde sosyal medya yaygın olarak kullanılmakta ve kullanımı her geçen gün artmaktadır. Bu yaygın kullanımla birlikte sosyal medyanın pazarlama ve reklam gücü de kendini göstermeye başlamıştır.

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

Arama Motoru Optimizasyonu (SEO)

SEO (Search Engine Optimization), web sitelerinin, çeşitli yöntemler kullanarak, arama motorları tarafından kolayca bulunmasına yardımcı bir araçtır.