• +90 272 212 15 05


Fiber Optik Altyapı ve Sonlandırma Hizmeti

Günümüzde iletişim gün geçtikçe teknolojiyle beraber dönüşüme uğramakta ve her geçen gün farklı farklı teknolojilerle entegre olmaktadır. Bu teknolojilere uyum sağlamak ve iletişim ağını daha da güçlendirmek amacıyla kurumların “fiber optik kablolama” hizmetleri kullanılmaktadır. Destekpark olarak bizler de sizlerle Afyon fiber optik kablolama anlamında çalışmalar yürütmekteyiz. Bildiğiniz gibi günümüzde özellikle internetin hızı ve bant genişliği konusunda iyileştirme çalışmaları sıklıkla talep edilmektedir. Çünkü artık kurumların birçoğu iletişimi internet üzerinden sağlamakta hatta yedeklemelerini bile internet tabanlı sistemler üzerinden yapmaktadır. Bu nedenle de internet bağlantısının hızı ve güvenilirliği hep ön planda olmaktadır.

Bu kapsamda Destekpark olarak fiber altyapı anlamında sizlere destek sunuyoruz. Firmamız fiber optik kabloların çekilmesi, adreslenme çalışmaları, ışık testleri ve sonlandırma çalışmalarında sizlere hizmet vermektedir. Fiber optik kapsamında sizlere sunduğumuz çalışmalar şu şekildedir:

NASIL ÇALIŞIYORUZ?

Firmamız fiber altyapı sistemini kurarken ağ bağlantısı, iletişim hizmetleri, LAN (network) kurulumu gibi hizmetler sunar. Bu hizmetleri sunarken de fiber optik connector, adaptor, dönüştürücüler, lazer kaynak, sled kaynak, patchcord, IF dönüştürücü ve fiber optik güç metre gibi kaliteli ve güvenilir ekipmanlardan yararlanır. Destekpark, fiber optik kablo döşemenin ilk aşamasından teslim aşamasına kadar sizlere dilediğiniz çözüm önerilerini sunmaktadır. Bu ihtiyaçlarınız için kablo çekimi, yerinde inceleme, projelendirme, sonlandırma, fiber optik ağı devreye alma gibi hizmetler sunar.

Firmamız, fiber optik kablolama ve sonlandırma işlemlerinden sonra ise ışık testleri yapmaktadır. Bu sistemlerin elektriksel dönüşüm yapan cihazlarla çalışmasından ötürü, cihazlara gerekli sinyalin sağlanması şarttır. Bu testlerle hem sinyal hem de dayanıklılık ölçümleri yapılır. Eğer test sonucunda bir sorun çıkarsa, işlemler yeniden gözden geçirilir. Bu nedenle alanında uzman bir firmayla çalışarak tüm testleri yaptırmak ve ağın sağlam olduğundan emin olmak gerekmektedir. Aksi takdirde ileride sorun çıkabilir. Firmamız Afyon, Eskişehir, Uşak ve Kütahya'da fiber optik ek hizmetlerini sunmaktadır.

 
Diğer hizmetlerimize de göz atabilirsiniz...

It Altyapı Hizmetleri

It Altyapı Hizmetleri

Bilişim (IT) altyapısı her şirketin belkemiği olduğundan dikkatle planlanması, düzenlenmesi ve korunması; şirketin verimli çalışması için elzemdir.

Pc Bakım ve Onarım

Pc Bakım ve Onarım

Bilgisayar sistemlerinde her türlü donanım, yazılım ve ağ arızalarını tespit ederek onarımlarını yapabilen kişilerin yetiştirildiği bir eğitim programıdır.

Yazılım Satış, Destek ve Eğitimi

Yazılım Satış, Destek ve Eğitimi

Kurumsal yazılımlar, iş süreçlerinin otomasyonunu gerçekleştirmek ve desteklemek için geliştirilen yazılımlardır.

Kamera Sistemleri

Kamera Sistemleri

Afyonkarahisar'da Kamera Güvenlik Sistemi denilince farklı ve sağlam altyapı çözümleri sunan Destekpark Bilişim rakiplerinden birkaç adım önde olmayı başarmıştır.

Hırsız Alarm Sistemi

Hırsız Alarm Sistemi

Afyonkarahisar Hırsız Alarm Sistemleri denilince akla gelen isimler arasında olmaktan mutluyuz.

Yangın İhbar Sistemi

Yangın İhbar Sistemi

Yangın İhbar Sistemleri; Konvansiyonel ve Adresli sistemler olmak üzere ikiye ayrılıyor. Afyon Yangın Alarm sistemleri için size uygun çözümler sunan Destekpark keşif hizmeti sonrasında projenizi hazırlıyor.

Santral Sistemleri

Santral Sistemleri

Afyonkarahisar'da Santral Sistemi denilince farklı ve sağlam altyapı çözümleri sunan Destekpark Bilişim rakiplerinden birkaç adım önde olmayı başarmıştır.

Saha Hizmetleri

Saha Hizmetleri

Destekpark, başta Afyon Merkez ve ilçelerinde olmak üzere Türkiye’nin birçok noktasında hizmet veren kurumsal firmalarla çözüm ortaklığı hizmeti vermektedir.